Sera Yapımı

Çelik Fabrika Yapımı

 

Celik

Sera Yapımı

Çelik Sera YapımıÇelik Sera İnşaatı

Modern Teknolojiler ile Sera Yapımı – Sera İnşaatı

Günümüzde modern teknolojilerin kullanılması ile birlikte tarım 12 ay boyunca sağlıklı ve güvenilir şekilde uygulanabilen bir sistem olmuştur. Meyve ve sebzelerin mevsimi dışında yine aynı sağlıklı şekilde yetiştirilmesi için sera yöntemi en kapsamlı yöntemi oluşturmaktadır. Eski dönemlerde belirli yükseltiler üzerine naylon gibi ayrıntılarla kurulan dayanıklı ve güvenli olmayan seralar yerine günümüzde modern teknolojilerle sorunsuz bir hizmet sunulmaktadır. Firmamız sera yapımı  yada sera inşaatı hizmetlerinde isteklere bağlı olarak polikarbonat duvarlarla veya cam duvarlarla sera uygulaması sağlamaktadır.

Sera Yapımı – Sera İnşaatı Hizmeti Nasıl Verilmektedir?

Çelik Atölye İnşaatı  Sera Yapımı celik atolye yapimi
© Çelik Atölye İnşaatı

 

celik atolye insaati  Sera Yapımı celik atolye insaati
© Celik atolye insaati

Celik

Fabrika insaati

Çelik Sera Yapımı Özellikle nemli ve ılıman bir havaya sahip olan şehirlerde sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimlerinde yaz meyve-sebzelerinin yetiştirilmesi için seracılık sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tarım faaliyetinin gerçekleştirilmesi için firmamız üzerinden sera yapımı yada sera inşaatı hizmeti alan birçok çiftçi ve yatırımcı bulunmaktadır. Bu hizmetin verilmesi için öncelikle sahip olduğunuz arazinin incelenmesi, hava koşullarının, iklim, rüzgar ve sıcaklık koşullarının incelenmesi gerekir.Gerekli mühendislik hesapları yapılarak sera yapımı yani sera inşaatı maliyet hesabına geçilmektedir. Sonrasında koşullara uygun bir şekilde malzemelerin ve ölçülerin belirlenmesi ile sera uygulaması sağlanmaktadır.

Sera Yapımı – Sera İnşaatı İçin Profesyonel Ekip Hizmeti

Firmamız sera yapımı hizmetleri sağlayabilmek için profesyonel bir ekibe sahiptir. Bu ekip sayesinde proje danışmanlığı ve yatırım danışmanlığı alabilirsiniz. Hibe yatırımları için teknik danışmanlık ve fizibilite hizmeti talep edebilirsiniz. Sonraki aşamada konstrüksiyon imalat ve kurulumu, iç donanımların hazırlanması, inşaatın bitirilmesi gibi tüm işlemler sağlanarak sera yapımı işimiz yani sera inşaatı tamamlanıyor.

 

 

Çelik Sera Yapımı

Bu noktada hem mühendislik, hem uzman ve tecrübeli ekip hemde TARIM ve ORMAN bakanlığın sağladı hibelerden yararlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Bizimle iletişime geçmek için  0533 416 4017 yada mail için info@caeyapi.com.tr

 

 

Çelik Sera Yapımı – Sera İnşaatı

Proje Özellikleri – Sera Teknik Şartnamesi;

1050 m2’lik seralar birden fazla tünel olacak şekilde kurulumu yapılacaktır. Tünellerin genişliği en fazla 7 m olacaktır.
Kullanılacak profillerin en az 50 cm lik kesimleri toprak altına gömülerek sabitlenecektir.
Yan ve ara kolanlar arası genişlik en fazla 2.50 m olacaktır.
Oluk altı yüksekliği en az 3m, toprak üstü mahya yüksekliği en az 4m yay çatılı ve makas aralığı en fazla 2.50 m olacaktır.
Yan kolonlar, alın cephe kolonları antipas boyalı en az 50/90 profil 2,5 mm et kalınlığında demirden imal edilmelidir.
Makas yay üstü borusu antipas boyalı en az 34X2,5 mm et kalınlığında demir boru olacaktır. Çemberler orta merkezden dikine köşebent geçecek şekilde M örgülü en az 21X2,5 mm et kalınlığı şeklinde kurulumu yapılacaktır.
Çember altı borusu en az 27X2,5 mm et kalınlığında olmalıdır.
Merkez sabitleme – titreşim (çemberin sağa sola esnememesini sağlayan) borusu en az 27 X2,5 mm et kalınlığında olmalıdır. Kaynak yapılmadan akıllı cıvata ile montajı yapılmalıdır.
Yerden en az 2,25 m yükseklikte iki kenardan 8 lik tel olmalıdır. 8 lik telin üzerinden en az 3 mm galvanizli askı teli geçirilecektir. 8 lik telin merkezinden çembere kadar 1 m boyunda en az 8X8 mm et kalınlığında kanca monte edilecektir.
Bölge şartlarına göre rüzgâr ve kar yüküne dayanıklı olacaktır. Yağmur oluğu en az 50 X 2 mm et kalınlığında galvanizli borudan imal edilmiş olacaktır.
Oluk altı direkler en az 60X 2,5 mm et kalınlığında olmalıdır.
Seraların sağ, sol kenar havalandırma ve alın havalandırmalı olacaktır
Kenar havalandırmalar 1,5 m yükseklikte olmalı ve 1,20 m açılabilir kirko sistemi olmalıdır.
Alın havalandırma pencere şeklinde her bir çemberde 1 m boyunda 1,20 m açılabilir toplamda her bir sera da 6 adet pencere şeklinde havalandırma ve 2 adet manuel redüktörlü olmalıdır. Toplamda 9 adet sera da 54 pencere şeklinde havalandırma ve 18 adet manuel redüktör kullanılmalıdır. 1,20 X 2,5 mm et kalınlığında galvanizli dişli kullanılmalıdır.
Sera kapısı en fazla 260 cm eninde oluk altına uygun yükseklikte raylı şekilde ve polikarbondan imal edilmelidir. Kapı üzerine 50/90 profil demir monte edilmelidir.
Sera örtüsü PE 6/ ir, uv, eva, ld katkılı en az 0,30 mm. kalınlığında 36 aylık plastik naylon katkılı olacaktır.
Orta kolanlarda 5m lik Traktör dönüş payı bırakılmalı ve olukların altına 50/90 profil demir monte edilmelidir.
Tüneller rüzgâra dayanıklı olacak şekilde uygun malzeme ile yapılmış çapraz kuşaklar ile desteklenecektir.
Damla sulama sistemi kurulacaktır.
Seralar yüklenici tarafından anahtar teslimi olarak kurularak yararlanıcıya teslim edilecektir.
 Tünel içerisine 3 mm galvanizli telden 8 sıra bitki asma teli çekilecektir. Asma teli 25 kg/m2 bitki ağırlığına dayanabilmelidir.
Seranın çevresine betonlama işlemi yapılacaktır. Betonlama işlemi 20 cm toprak altı 30 cm toprak üstü olmak üzere 50 cm olacaktır. Beton Genişliği 20 cm olmalıdır. (İhaleyi kazan firma tarafından yapılacaktır)
Seranın 4 bölgesinde UV katkılı 50 mesh’lik tuta-sinek tülü çekilecektir. Havalandırmalarda dahil olacak şekilde yapılmalıdır.

Damla Sulama;
Suyun seraya kadar getirilmesi yararlanıcıya ait olup, yüklenici firma tarla içi sulama sistemini kuracaktır.
50-70 cm aralıklarla damla sulama borusu döşenecektir.
Kullanılacak manifold borular en az Ø 63 çapında, güneşe dayanıklı Polietilen (PE) ve en az 6 Atm basınca dayanıklı olmalıdır.
Lateraller en az Ø 16 mm çapında, güneşe dayanıklı, Polietilenden (PE) yapılmış, en az 0,9 mm et kalınlığında, lateral üzerinde yer alan damlatıcılar in-line (hat içi), damlatıcı aralığı 20 cm, damlatıcı debisi 2 L/saat, TSE belgeli ve en az 5 yıl garanti kapsamında olmalıdır.
Manifold boru ile lateraller her uygulama alanı için tüm fidelerin sulanabileceği şekilde tasarlanmalıdır.
Döşenecek lateral boruların bağlantıları için gerekli miktarda vana, tıpa, rekor ve conta vs. yardımcı parçaları sağlamak yüklenici firmaya aittir. Ayrıca damla boruların sabitlenmesi için gerekli miktarda bağlama telini yüklenici firma temin edecektir.
Her sera için 1 adet gübre tankı ve 1 adet disk filtre olacaktır.
Disk filtre ve gübre tankı, vana, maşon, T ve benzeri bağlantı elemanları ile birbirine bağlanması sağlanmalıdır. Bu bağlantı ve sulama sisteminin teknik olarak çalışmasını sağlamak yüklenici firmaya aittir.
Gübre tankları 60 litre/da hesabıyla belirlenecek ve metalden yapılmış olacaktır.
Disk filtre metal veya plastik olmalıdır.
Sistem çalışırken malzemelerde ve bağlantı noktalarında su kaçırma olmayacaktır. Sistem tümü ile çalışır durumda teslim edilecektir.

Bir fiyat almak istiyorsanız, lütfen hemen bize bir e-posta gönderin.

halil@caeyapi.com.tr